FRANCUSKI@@@ i KONTAKTUJESZ

FRANCUSKI@@@ i KONTAKTUJESZ - to tytuł projektu Ambasady Francji w Polsce i Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF - EUROPE. Projekt, który promuje język francuski i kulturę francuską.
W piątek - 10 lipca 2009 roku - w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podsumowano pierwsz etap projektu i przekazano tablice interaktywne dziesięciu wielkopolskim gimnazjom najbardziej aktywnym w upowszechnianiu uczenia języka francuskiego. Wśród tej dziesiątki znalazło się GIMNAZJUM NR 2 im. JANA PAWŁA II w LUBONIU.

Projekt ten łączy nauczanie języka francuskiego z nowoczesnymi technikami informacyjnymi i komunikacyjnymi, a nauczycielowi zapewnia przygotowanie lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Zapewnia ona dostęp do zasobów audiowizualnych i informatycznych. Dzięki niej lekcja prowadzona jest interaktywnie, zabawowo i twórczo.  Wszyscy uczniowie będą mieli również możliwość przystąpienia do egzaminów potwierdzających znajomość języka francuskiego i otrzymania certyfikatów Diplôme Elémantaire de Langue Française (DELF). Zestaw ćwiczeń przygotowujących do egzaminów DELF dla nauczycieli i uczniów będzie dostępny online.


Francuski i kontaktujesz from ankowi


FRANCUSKI I KONTAKTUJESZ - Interaktywne ćwiczenia dla Gimnazjum (Le français c’est branché – Activités interactives pour le collège) to opracowane przez zespół YUMMY wspólnie z Ambasadą Francji w Polsce oraz PROF-EUROPE Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce zestaw interaktywnych gier i ćwiczeń, realizujący zakres nauczania języka francuskiego na III poziomie dla początkujących oraz założenia nauczania I klasy gimnazjum, określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Komunikat Kuratorium Oświatyw Poznaniu
Prasa o projekcie 
Radio 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz